NetBeans 6.1 Beta już jest :)

NetBeans 6.1 Beta już podbija świat

Ostatnio mocno uszkodziłem sobie kciuk więc mam utrudnienie w pisaniu czegokolwiek na czymkolwiek ;/. No cóż ale tego newsa trzeba przedstawić :). Roadmap projektu który znajduje się tutaj TUTAJ mówi wyraźnie kiedy pojawi sie final 6.1 (23 kwiecień) czyli za jakiś miesiąc. Tymczasem możemy pobawić się Beta 6.1. Mocnym problemem dla mnie w nb było to że bardzo wolno startuje i jak widać inni użytkownicy też to dostrzegli ponieważ w nowej wersji startup jest już znacznie szybszy. Przy pierwszym uruchomieniu nb spyta nas o to czy chcemy zaimportować ustawienia z poprzedniej wersji (miła opcja która zmniejsza czas związany z rozpoczęciem pracy)

Nie jestem developerem JAVA
Więc o ficzerach związanych z nią nie opowiem nic :)

Nowe lepsze wsparcie dla Rubiego
Chłopcy z nb się postarali aby ulepszyć wsparcie dla Rubiego i wyszło im to całkiem nieźle niestety prawdopodobnie nigdy nie będą wstanie zrobić naprawdę dobrego podpowiadania składni dla języka dynamicznego wiec może mogą się skupić na wydajności ?. Podpowiadanie jest szybkie, dużo szybsze niż poprzednio i to jest jego znaczny plus ale jak już pisałem nadaje się zazwyczaj tylko do zasugerowania ".new" :). Całkiem sporo podpowiada. Dodawanie nowych gemów i pisanie kodu w ruby stało sie znacznie przyjemniejsze ponieważ zniknęły te przycinki podczas pisania kodu. Np. zainstalowanie gem'a pdf-writer i napisanie w nim czegokolwiek to w zasadzie 2 klikniecia no 3 wliczając w to samego gema :D. NB ma jeszcze jedną zaletę nad Klipsem(przy którym zawsze zasypiam) otóż jest intuicyjny i łatwy w konfiguracji !!!!.

Wsparcie dla Java Script
Odrobinę zmienił się już wygląd edytora JS polepszono podświetlanie na którym nie zwiesza się już program na godzine :). Idąc dalej warto zwrócić uwagę na ulepszone wsparcie dla JS. Jest ono znacznie lepsze niż w wersjach poprzednich i mówi nam sensowne rzeczy :) To znaczny plus bo jak dotąd nie bylo dobrego IDE pod JS'a. Jak widać na załączonym obrazku wszystko idzie w naprawdę dobrym kierunku.

Konfiguracja , pluginy i inne śmieci

W zasadzie każdy sobie custumizuje środowisko w którym pracuje chce miec łatwy interfejs do doinstalowywania gemów czy pluginów do środowiska NetBeans daje nam to na tacy. . Tak ze niema problemu. Zastanawia tylko dlaczego w NB niema wsparcia dla HAML'a i SASS'a od razu ani w dostępnych pluginach tylko trzeba je ściągać całkiem osobno z internetu :) Mimo iż nie jestem entuzjasta tych 2 rozwiązań to pracuje w projekcie który z nich korzysta i chciałbym mieć takie rzeczy pod ręką.

Wnioski 8)

Zakończmy to jak sprawko :D. NetBeans jest dla mnie teraz idealna platformą do developmentu nawet pomimo tego iż nie podoba mi sie ich okienko do commitowania na SVN czy też pare innych nie dociągnięć to obecnie na rynku niema nic lepszego. Warto z niego korzystać ponieważ jest bardzo dynamicznie rozwijany i być może w przyszłych wersjach już te niedociągnięcia będą załatane / poprawione. Dla mnie NB otrzymuje ocene 6 :)

ps. Naprawde NB jest fajny :)

Komentarze do notki NetBeans 6.1 Beta już jest :)

 1. search engine ranking software powiedział(a):

  backlink checking seo mistakes <a href=http://xrumerservice.org>backlink service</a> backlink building service

 2. xiwtmg powiedział(a):

  xiwtmg

 3. sgpafxzp powiedział(a):

  sgpafxzp

 4. dyedjv powiedział(a):

  dyedjv

 5. uvtbzu powiedział(a):

  uvtbzu

 6. mdvdpz powiedział(a):

  mdvdpz

 7. xtutiz powiedział(a):

  xtutiz

 8. cvitkzg powiedział(a):

  cvitkzg

 9. jhqsqr powiedział(a):

  jhqsqr

 10. mwxcoiu powiedział(a):

  mwxcoiu

 11. vphdvwi powiedział(a):

  vphdvwi

 12. aemrbw powiedział(a):

  aemrbw

 13. uodarumk powiedział(a):

  uodarumk

 14. mfrgbpkc powiedział(a):

  mfrgbpkc

 15. dlvlvg powiedział(a):

  dlvlvg

 16. applycarinsurance.com powiedział(a):

  Right away I am ready to do my breakfast, later than having my breakfast coming yet again to read additional
  news.

 17. Carlo powiedział(a):

  Hello it’s me, I am also visiting this site regularly, this website is truly nice and the visitors are really sharing nice thoughts.

Dodaj komentarz:

Musisz się zalogować, żeby dodać komentarz.